Sorting
Source
Katalog księgozbioru
(4)
Form of Work
Książki
(4)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(3)
Status
available
(5)
Branch
Wypożyczalnia Pruszcz
(2)
Wypożyczalnia Serock
(3)
Author
Szczygieł Mariusz (1966- )
(2)
Bieroń Tomasz (1963- )
(1)
Gierak-Onoszko Joanna
(1)
Tobar Héctor (1963- )
(1)
Year
2020 - 2025
(1)
2010 - 2019
(3)
Time Period of Creation
2001-
(3)
Country
Poland
(4)
Language
Polish
(4)
Demographic Group
Literatura polska
(3)
Subject
Dziecko seksualnie wykorzystywane
(1)
Dziennikarstwo
(1)
Dziennikarze
(1)
Eskimosi
(1)
Indianie
(1)
Internaty
(1)
Poczucie straty
(1)
Polityka społeczna
(1)
Ratownictwo górnicze
(1)
Stosunki etniczne
(1)
Wypadki przy pracy
(1)
Subject: time
2001-0
(1)
Subject: place
Copiapo (Chile)
(1)
Kanada
(1)
Genre/Form
Reportaż
(3)
Biografie
(1)
Esej
(1)
Reportaż amerykański
(1)
Domain
Historia
(2)
Socjologia i społeczeństwo
(2)
Literaturoznawstwo
(1)
Psychologia
(1)
4 results Filter
Book
In basket
„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.” Nazwa zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”
To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Pruszcz
There are copies available to loan: sygn. 364 (1 egz.)
Book
In basket
(Seria Reporterska)
Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa. Umowa Nr BN/2886/16.
Kiedy na pustyni Atakama zawaliło się wnętrze góry podziurawionej górniczymi korytarzami, 625 metrów pod ziemią, w ciemności, wilgoci, bez jedzenia i wody pitnej zostało uwięzionych 33 mężczyzn. Akcja ratownicza w kopalni San José wydawała się niemożliwa. Dopiero po 17 dniach przez mały otwór o szerokości zaledwie 15 cm udało się nawiązać kontakt z uwięzionymi górnikami. Spod ziemi wyszli 69 dni po katastrofie. Pod ziemią górnicy walczyli o życie, zdrowie psychiczne i o godność. Książka opowiada nie tylko o ich doświadczeniach oraz o pionierskiej akcji ratowniczej, którą obserwował na ekranach telewizorów cały świat. Jest to też opowieść o tym, co wydarzyło się po tym, jak 33 górników wydostało się z czeluści kopalni. Najstarszy miał 64 lata, najmłodszy zaledwie 19. Z dnia na dzień zyskali status celebrytów: bywali w pałacach prezydenckich, dostawali drogie prezenty od wielkich koncernów, a ich zdjęcia publikowały gazety na całym świecie. Jednak w wielu z nich ciemność lochu została na zawsze. Zniszczyła zdrowie psychiczne i życie rodzinne. A konfrontacja z wielkim zainteresowaniem, jakie wzbudzali cudownie ocaleni, podkopała ich solidarność. Jeszcze pod ziemią mężczyźni przyrzekli sobie, że opowiedzą swoją niesamowitą historię tylko jednemu reporterowi. Wybrali Héctora Tobara. Rozmawiał z górnikami, ich żonami i kochankami, z ratownikami, ministrem górnictwa i prezydentem. Powstała poruszająca historia o męstwie, odwadze i o granicach, do jakich może dojść człowiek.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Serock
There are copies available to loan: sygn. 82-92 (1 egz.)
Book
In basket
Fakty muszą zatańczyć / Mariusz Szczygieł. - Wydanie pierwsze. - Warszawa : Wydawnictwo Dowody na Istnienie, 2022. - 401, [6] stron : faksymilia, fotografie ; 21 cm.
Dlaczego bez szczegółu nie ma ogółu? Czym różni się fakt od faktu podanego czytelnikom? Czy na pewno Z zimną krwią Trumana Capote’a jest pierwszą powieścią non-fiction? Do czego może służyć reporterowi bardzo długi szalik? Dlaczego Hanna Krall jest Mondrianem reportażu, a nie Chagallem? Czego uczyła reporterki i reporterów „Gazety Wyborczej” Małgorzata Szejnert? Jak Ryszard Kapuściński używał pisarskiej wolności? Czy reportaż gonzo to tylko Ameryka po narkotykach? Czy reporter może używać fantazji? A może reportaż to jedynie „wiara, że coś się zdarzyło”? Nowa książka Mariusza Szczygła jest esejem napisanym z miłości do reportażu. To lektura dla wszystkich, którzy kochają ten gatunek oraz dla tych, którzy mają wątpliwości, czy jest wiarygodny, a także poradnik dla tych, którzy sami chcą pisać.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Serock
There are copies available to loan: sygn. 884-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma widelców do sera. Nie ma miłości. Nie ma życia. Nie ma fikcji. Nie ma właściwego koloru. Nie ma komisji. Nie ma grobu. Nie ma siostry. Nie ma klamek. Nie ma niebieskich tulipanów. Nie ma nie ma. Rozmówcami Szczygła są ludzie z różnych światów: czeska poetka, ukraiński żołnierz, polska księgowa, izraelska pisarka, a także jego ojciec, z którym autor wybiera się ostatni raz w życiu do Pragi. Nad książką unosi się rada, którą dała autorowi Hanna Krall: „Wszystko musi mieć swoją formę, swój rytm, panie Mariuszu. Zwłaszcza nieobecność".
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Wypożyczalnia Pruszcz
There are copies available to loan: sygn. 884-3 (1 egz.)
Wypożyczalnia Serock
There are copies available to loan: sygn. 884-3 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again